Transsystem nauczy młode Porsche jeździć

Transsystem nauczy młode Porsche jeździć

15 maja 2012 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

Transsystem, czyli firma z Woli Dalszej k.Łańcuta zajmuje się budowaniem linii produkcyjnych i systemów transportowych dla fabryk. I właśnie linię produkcyjną zmodernizuje w legendarnej fabryce Porsche w Lipsku, na co właśnie podpisała kontrakt. Opiewa on na 35 milionów złotych. Z produkowanej przez podkarpacką firmę linii zjedzie  w 2013 r nowy model – Porsche Macan (vel. Cajun).

Porsche Macak - Cajun - Transsystem

Porsche Macan / Cajun - projekt

Transsystem dostosuje obecnie funkcjonującą linię do potrzeb nowego modelu oraz wykona nową – w rozbudowywanej części zakładu. Zakończenie prac planowane jest na sierpień 2013 roku. Cała rozbudowa będzie kosztować ok 500 mln euro.

Sylwetkę nowego modelu przybliża serwis mototok.pl:

Macan to słowo zaczerpnięte z języka indonezyjskiego i oznacza tygrysa. Jest duża szansa, że nazwa ta nie będzie na wyrost, ponieważ opublikowany szkic przedstawia bardzo dynamiczną i smukłą sylwetkę o bardziej drapieżnym charakterze niż w przypadku Cayenne. Auto będzie skonstruowane na bazie platformy MLB Evo, która posłuży do zbudowania nowego Audi Q5. Porsche Macan ma mierzyć 4,60 m i będzie posiadało czterodrzwiowe nadwozie z mocno nachyloną tylna klapą, ale nieoficjalnie wiadomo, że będzie też spodziewana wersja trzydrzwiowa o silniejszym sportowym charakterze.

Podkarpacki Transsystem produkował już linie technologiczne dla takich potentatów, branży motoryzacyjnej jak Volkswagen, Audi czy BMW. W ostatnim czasie poszerzył ofertę o produkcję i budowę kolejek górskich, czyli linii do transportu osobowego.

dostosowanie obecnie funkcjonującej linii produkcyjnej do potrzeb nowego modelu oraz zaprojektowanie, wykonanie i montaż nowej linii.