5 uników od stresu w biznesie, jakie poleca pilotka myśliwców

5 uników od stresu w biznesie, jakie poleca pilotka myśliwców

6 listopada 2015 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

Poznaj, jak pokonać codzienne stresy! Pierwsza na świecie pilotka myśliwców F-14 Tomcat, Carey Lohrenz, dała kilka dni temu inspirującą mowę o osiąganiu sukcesu pod presją na konferencji „Inc. 5000” w Orlando.

Wie co mówi: Opowiedziała o presji związanej z kierowaniem maszyną wartą 45 milionów dolarów, a przyspieszającą do 300 km/h po zaledwie sekundzie. I z lądowaniem na huśtającym się lotniskowcu. Dodatkowo, pokonała te trudności w drodze do tego fotela jako pierwsza kobieta. Presja zaskakująco pokrywa się z tą przy prowadzeniu firmy – Lohrenz porównała je ze swoim doświadczeniem w korporacjach.

Teraz przekazujemy te rady także przedsiębiorcom z Doliny Lotniczej.

firmy podkarpackie startup mentoring przedsiebiorca

Oto 5 rad od pilotki dla zestresowanych przedsiębiorców:

1. Wystarczy Ci 80 procent informacji
Zasadą przyjętą w wojsku jest podejmowanie decyzji przy 80 procent wiedzy. Ten próg pozwala ruszać – odblokowuje możliwość działania. Nie można czekać na perfekcyjny plan. Tym bardziej, że kluczowe jest też zaangażowanie w jego realizację.

2. Trzymaj się priorytetów 

Kiedy wszystkie lampki migają, wszystko walczy o Twoją uwagę należy skupić się na rzeczach najważniejszych, w odpowiedniej kolejności. Człowiek może przechowywać tymczasowo 5 informacji, zatem bez skupiena na tych najważniejszych każda szansa może przelecieć koło nosa.

3. Mianuj się menedżerem strachu

Strach paraliżuje nas wszystkich – zaczęła Lohrenz. Pytanie nie brzmi jednak „czy dam radę?” „czy uniknę porażki?”, ale „jak na nią zareaguję?”. Problemem jest nasza niepewność względem umiejętności naprawiania błędów.
Zdaniem pilotki to zmierza do niechęci podejmowania wyzwań, a konkurencja nie będzie siedzieć z założonymi rękami. Zwróciła uwagę na paradoks, że brak ryzyka wystawia nas na jeszcze większe zagrożenie.

4. Zaufaj zespołowistres przedsiebiorcy, firmy doliny lotniczej mentoring coaching

Nie masz innego wyjścia – kiedy lecisz równolegle w szyku dwukrotnie szybciej od Formuły 1 dzielą Was zaledwie kilka metrów. Znakiem dojrzałości, który wyróżnia profesjonalistów jest zaufanie i pewność do danego słowa.

5. Niech kieruje Tobą jedna misja

Na lotniskowcu, jak opowiadała Lohrenz, wszyscy skupieni są na wspólnym celu – bezpiecznym starcie lub bezpiecznym lądowaniu. Wszystko jest temu podporządkowane, szczególnie szkolenie – wskazała na częstą w wojsku rotację młodych rekrutów. W tak zmiennym środowisku, jedynym sposobem na adaptowanie się jest orientacja na jeden jednoznaczny cel.

 

Źródło: http://www.inc.com/kimberly-weisul/how-to-do-business-like-a-fighter-pilot.html?cid=sf01002