Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“Czy system edukacji wykształci nam przedsiębiorców?” – Debata online

19 maja 2021 @ 19:00 - 20:30

debata przedsiebiorczosc

19 maja (środa) o godzinie 19.00 w formule zdalnej pięciu ekspertów podzieli się swoimi perspektywami na edukację przedsiębiorczości w Polsce. Udział jest nieodpłatny.

Podczas dyskusji chcemy pochylić się między innymi nad znaczeniem i rolą edukacji ekonomicznej i promocją postaw przedsiębiorczych, ich stanem w obecnym systemie edukacji oraz tym, co można w nim usprawnić, aby wzbudzać zainteresowanie tą wiedzą u coraz większej części młodzieży.

– Zapraszają organizatorzy – Europejska Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Korporacją Handlu Zagranicznego SGH.

Program:

  • Rozpoczęcie – Leszek Hajkowski (KHZ)
  • Keynote speech – Julian Smółka i Marcin Słowik (EFRP)
  • Panel dyskusyjny “Czy system edukacji wykształci nam przedsiębiorców?”

Uczestnicy panelu dyskusyjnego:

Jacek Pochłopień (prowadzący)

Redaktor programowy w Ringier Axel Springer Polska. W latach 2016 – 2019 redaktor naczelny tygodnika „Wprost”. Wcześniej redaktor programowy „Puls Biznesu” oraz przez prawie 10 lat wicenaczelny miesięcznika „Forbes”.

prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka

Profesor nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, członek Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN oraz Prezydium Komitetu Prognoz „Polska 2000 Plus”. Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

prof. dr hab. Grzegorz Mazurek

Rektor Akademii Leona Koźmińskiego na kadencję 2020-2024, teoretyk i praktyk zarządzania i marketingu, profesor nauk społecznych, pracownik naukowy w Katedrze Marketingu ALK, dyrektor Centrum Badań Transformacji Cyfrowej Gospodarki i Społeczeństwa – CYBERMAN.

prof. dr hab. Piotr Wachowiak

Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, członek Komitetu Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk. Przewodniczy Radzie ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. Jest członkiem kapituły Fundacji „Teraz Polska”, a także Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz przewodniczącym Zespołu Roboczego ds. Odpowiedzialności Społecznej Uczelni. Przewodniczący Rady Nauczycieli Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Sekretarz Podkomitetu Naukowego Olimpiady Przedsiębiorczości.

Leszek Hajkowski

Przedsiębiorca i doradca strategiczny, ponad 20 lat doświadczeń w prowadzeniu własnego biznesu jak i pracy dla dużych polskich i międzynarodowych korporacji na wysokich stanowiskach menedżerskich. Prowadzi obecnie własne firmy w obszarze deweloperskim oraz nowych technologii. Prezydent Korporacji HZ od 2010 roku, Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Handlu Zagranicznego w SGH/SGPiS.

Kamila Sobczyk

Członkini zarządu Europejskiej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości. Aktywistka od najmłodszych lat, wspierająca działania i rozwój młodzieży w obszarach m.in artystycznym, naukowym i przedsiębiorczym. Założycielka charytatywnego ruchu młodzieżowego Marzenia Utkane z Gwiazd, tworzącego wydarzenia artystyczne angażujące tysiące osób. Studentka Szkoły Głównej Handlowej i koordynatorka licznych projektów w skali lokalnej, krajowej i międzynarodowej.

Szczegóły

Data:
19 maja 2021
Czas:
19:00 - 20:30
Wydarzenie Tagi:
, ,