[Mielec] 21.lipca – Finał imprezy M4 – na „końcu świata” zagra Mr Pollack, Próg, KAMP! i Rebeka

[Mielec] 21.lipca – Finał imprezy M4 – na „końcu świata” zagra Mr Pollack, Próg, KAMP! i Rebeka

16 lipca 2012 Wyłącz przez Krzysztof Tańcula
Reklama

Plakat finału M4 Moje miasto moje miejsce MielecW sobotę 21 lipca 2012 w Mielcu, na tamtejszej (niedziałającej) stacji kolejowej odbędzie się siódmy finał imprezy M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce. Wydarzenie pokaże efekty warsztatów artystycznych, a uświetnią je koncerty zespołów Mr Pollack, Próg, KAMP!, Rebeka.

Całą imprezę będzie rejestrował Cezary Ciszewski, twórca „Miasta w komie”, razem z grupą osób przyjętych na jego warsztaty.

Start finału o godzinie 15.

 • Wtedy rozpocznie się „Apokaliptyczna Gra Miejska” na terenie miasta.
 • Wydarzeniem głównym będzie widowisko teatralne z udziałem uczestników warsztatów pod kierunkiem Pawła Korbusa z Teatru Chorea w Łodzi.
 • 17:45 koncert zespołów rockowych Próg i Mr Pollack – scena plenerowa przy pobliskiej Szkole Podstawowej nr 9.
 • 21:00 koncert muzyki elektronicznej KAMP! i Rebeka. i klubowej – klub ONYX (przy Strefie Ekonomicznej).
  Obydwa koncerty są darmowe, do klubu ONYX obowiązują wejściówki, które będą rozdawane wcześniej – podczas wydarzeń plenerowcyh i na dworcu, a także w kasie Kina Galaktyka oraz samym klubie Onyx.

Do tego, przez cały czas, na stacji PKP będzie można:M4 Moje miast omoje miejsce

 • przejrzeć fotoksiążkę z warsztatów fotograficznych (zarówno w formie papierowej oraz na ekranie na stacji kolejowej w poczekalni Stacji).
 • Pod wielkim kasztanem – odpocząć na meblach „odkurzonych” w ramach zajęć z eko dizajnu Andrzeja Kuliga.
 • Dać się sportretować – Pierwsze sto chętnych osób będzie mogło sobie zrobić zdjęcie na dowód kontaktu z końcem świata i otrzymać je na pamiątkę.
 • zobaczyć występ Grupy teatralnej „Odskocznia” z Lublina – serię krótkich form improwizacyjnych.
 • zobaczyć pokaz Podkarpackiej Elitarnej Grupy Air Soft PEGAS,
 • oraz spróbować niespodzianki w formie gastronomicznego happeningu, jaki planuje jeden z mieleckich artystów.
 • Dodatkowo: gry, animacje i zabawy dla dzieci.

Dlaczego „Koniec Świata?”
Jak mówi Justyna Pomykała, koordynatorka projektu M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce:

– W tym roku po raz kolejny w historii, tym razem za sprawą kalendarza Majów, ogłoszony został koniec świata. Stąd nasz pomysł, aby M4 pokazało swoją wersję tego wydarzenia. Także dworzec i tereny wokół, choć są w środku Mielca, wyglądają jak koniec świata. Samo hasło ma prowokować do refleksji, co będzie się działo po końcu świata? Jak będzie wyglądał jego nowy początek? To także ostatnie M4 w dotychczasowej formie”.

Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie Kulturalne JARTE oraz grupę wolontariuszek i wolontariuszy. To w sumie 33 osoby, do których co roku przed i podczas finału dołączają pomocne dobre dusze. To działanie społeczno-kulturalne jest w pełni oddolną inicjatywą osób w różnym wieku, połączonych chęcią zaprezentowania szalonych, oryginalnych i niebanalnych pomysłów na wakacje ze sztuką w mieście.

Tegoroczna edycja Inicjatywy M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce jest dofinansowana ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Miejskiej Mielec, Powiatu Mieleckiego oraz ze środków Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE z 1% podatku.

Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na przedsiębiorczość wokół kultury i spędzania wolnego czasu oraz grę miejską, jako nowoczesne narzędzie angażowania fanów, uczestników wydarzeń (podobnie do uruchomionego ostatnio przez Miasto Rzeszów „Questingu”). Na pochwałę zasługuje skuteczność organizatorów w zdobywaniu finansowania oraz propozycja zagospodarowania pustych dworców. I  za pokazanie, jak ciekawie może być, nawet na takim „końcu świata”, jakim są mniejsze, podkarpackie miasta ;)

Więcej informacji na www.m4.mielec.pl oraz na facebookowej stronie projektu.

Przekarpacie.pl objęło patronat nad tym wydarzeniem.