Darmowy dostęp do książek z ibuk.pl do 9.grudnia

Darmowy dostęp do książek z ibuk.pl do 9.grudnia

4 listopada 2012 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

Library books. © by Jeffrey Beall

Biblioteki publiczne w Rzeszowie uruchomiły testy usługi ibuk.pl, co oznacza w udzielenie darmowego dostępu przez Internet do 3500 publikacji (w tym kilkudziesięciu z zakresu marketingu, kilkuset poradników, także książek na tematy informatyczne i ekonomiczne). Wystarczy zgłosić się z kartą biblioteczną (bądź wyrobić ją na miejscu) lub wysłać jeden e-mail.

Aby uzyskać dostęp, trzeba wysyłać swoją prośbę na adres email: [email protected] podając swój numer karty bibliotecznej. Kartę można także wyrobić przez Internet, tutaj: zapisz się do biblioteki.

Test czytelni on-line ibuk.pl potrwa do 9 grudnia br., także na komputerach umieszczonych w stacjonarnych oddziałach biblioteki w Rzeszowie.

Serwis ibuk.pl to pierwsza i największa czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. W serwisie ibuk.pl znajdziemy publikacje naukowe z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki. Do dyspozycji czytelników pozostają także leksykony, słowniki oraz publikacje w języku angielskim i niemieckim. Udostępnia publikacje w wielu formatach, m.in. .epub, .mobi, pdf, czytelni online (także na różne urządzenia mobilne) i jako audiobooki. Wśród wydawnictw, na platformie znajdziemy publikacje wielu wydawnictw, m.in. PWN, Wolters Kluwer Polska, Złote Myśli, Helion, MT Biznes.

Library © by SLU Madrid Campus

W katalogu są m.in. „Pułapki small biznesu” Marka Jankowskiego, „4 godzinny tydzień pracy” Timothy’ego Ferrissa i „Jednominutowy menedżer” Kena Blancharda.

Więcej informacji:  www.ibuk.pl | http://www.wimbp.rzeszow.pl/

a tutaj mapa bibliotek wimbp na terenie Rzeszowa.