Wspierasz sport na Podkarpaciu? Pozyskaj fundusze dzięki darmowym szkoleniom

Wspierasz sport na Podkarpaciu? Pozyskaj fundusze dzięki darmowym szkoleniom

12 września 2013 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

szkolenie z pozyskiwania funduszy na sportDo 16 września trwają zapisy na bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych działających na rzecz sportu. Seria spotkań obejmie kwestie zdobywania funduszy (fundraisingu) i wolontariatu sportowego.

Rzeszowska część projektu skierowana jest do organizacji z województwa podkarpackiego, organizuje go Polskie Stowarzyszenie Fundarisingu. Organizacje otrzymają w nim:

– cykl bezpłatnych szkoleń – 3 sesje po 2 dni każda (Rzeszów 30.09-1.10, 21-22.10, 21-22.11).
– 2 godziny indywidualnych konsultacji w zakresie fundraisingu i wolontariatu;
– możliwość udziału w Konferencji „Fundraising w sporcie” w Krakowie w dniach 28-29.11.2013;

Jak przekazują organizatorzy:

Projekt „Fundusze dla sportu” ma na celu rozwój potencjału organizacji, które współpracują z dziećmi i młodzieżą na polu sportu i kultury fizycznej. Ich działanie jest niezwykle ważne ze względu na kształtowanie zdrowych nawyków, uczenie zasad współpracy oraz odpowiedzialności za drugiego człowieka.
Sportowe organizacje pozarządowe są często pozbawione wsparcia ze strony lokalnego samorządu czy biznesu. Głównym założeniem projektu jest budowanie stabilności finansowej oraz systemu wsparcia poprzez relacje z darczyńcami, korzystanie z grantów i wolontariat sportowy.

Program każdego 48 -godzinnego modułu szkoleniowego obejmuje także ćwiczenia i warsztaty, które pozwolą sprawdzić się uczestnikom w działaniu i pozyskać pierwszych darczyńców jeszcze podczas szkolenia. Szkolenie pokaże procesy i mechanizmy, które pozwoliły wielu polskim organizacjom wprowadzić profesjonalny i etyczny fundraising oraz zbudować ich niezależność finansową.

Więcej o projekcie na stronie www.sport.fundraising.org.pl

Termin: Zapisy do 16. września pod adresem: http://www.sport.fundraising.org.pl/szkolenia/formularz-zgloszeniowy