Zawody z miłości i próba Mikrofonu – Biznes na luzie 13.lutego

Zawody z miłości i próba Mikrofonu – Biznes na luzie 13.lutego

1 lutego 2014 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

13. lutego pierwsze w tym roku spotkanie Biznesu na Luzie. Będzie miało wyjątkowy charakter przez tematykę, termin i nowe miejsce spotkań, a szczególnie ze względu na zaproszonych prelegentów: aktorkę Yimi Salma Audu i muzyka Marcina Urzędowskiego.
biznesnaluzie mikrofon Yimi Salma Audu Marcin Urzędowski

W przerwie między prezentacjami nastąpi na stałe wpisana w scenariusz BNLowskich spotkań sesja networkingowa, gdzie wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość poznać się bliżej, porozmawiać ze sobą, z prelegentami, organizatorami, wymienić pomysłami, kontaktami – jednym słowem zacieśnić więzi i zbudować relacje, które zaowocują czy to na polu biznesowym czy przyjacielskim.

Próba nowego klubu – Mikrofon w Rzeszowie

Wydarzenie umiejscowiło się w nowym lokalu „Mikrofon”, który jest specjalnie przygotowany podziwiania występów na scenie. Ze względu na nowy lokal będą dodatkowe atrakcje, które wywołają w uczestnikach pozytywne emocje.

Na scenie pojawią się kolejno:

  • Yimi Salma Audu opowie o swoim przypadku, prezentacją pt. „Nigeryjka w Polsce: Życie z innej perspektywy”.
    Jej imię oznacza „miłość” i „spokój”. Urodziła się w słonecznej Nigerii, ale szczęście odnalazła w Polsce – w Krakowie. Ta młoda aktorka gra w polskim serialu „Na dobre i na złe”, jest też modelką, projektantką mody i przyszłym architektem. „Cokolwiek robisz, rób to całym sobą” – to jej motto. Yimi przyjechała do Polski dzięki ojcu, który przez cztery lata był ambasadorem Nigerii. W naszym kraju rozpoczęła studia i postanowiła zostać tu na dłużej – na dobre i na złe. Uwielbia polską kuchnię. Najbardziej żurek i bigos, a najmniej smakuje jej barszcz czerwony. Tuż po przyjeździe do Polski zaskoczyła ją pogoda. Przyjechała tutaj w maju… i zmarzła na kość! Na lotnisku potrzebowała koca, żeby się ogrzać. Pierwsza zima w Polsce to było jedno z najgorszych przeżyć w jej życiu. Jej marzeniem było założenie własnego biznesu i stworzenie kolekcji mody. Jak sama twierdzi, było to dla niej swoiste ” do or die”. Projektuje, stylizuje i szyje odzież oraz tworzy biżuterię. Łączy elementy tradycyjnego stylu afrykańskiego z europejskim stylem współczesnym. Tworzenie ubrań to jej pasja. Od projektu, przez wykrój, po szycie i wykończenie. Yimi do naszego kraju z Nigerii importowałaby muzykę i taniec. Generalnie duch świętowania. U nich świętuje się z każdej okazji, ze śpiewem i tańcem. Jest w tym bardzo dużo radości, której w Polsce brakuje.
  • Marcin Urzędowski – lider grupy Tamtamitutu, z prezentacją „Rytm Serca”. Jak mówi o sobie „chodzi o to, że zarabiam grając na… byle czym. Czasem na niczym. Czasem na rowerze. Czasem na pralce. Czasem na śmietniku. I grywam na takich sprzętach afrykańskie rytmy także”. Marcin muzyką perkusyjną zajmuję się od 14 lat. Jego doświadczenia muzyczne można zawrzeć w jednym słowie: POSZUKIWANIA. Jego niezaspokojony głód tworzenia, konstruowania, eksplorowania, zdobywania wiedzy, pcha go bezustannie w coraz to nowe rejony poszukiwań. Nie wystarcza mu już granie na tradycyjnych instrumentach, choć te kolekcjonuję i wciąż poszerza swój zbiór. Satysfakcji dostarcza mu poszukiwanie dźwięków w otaczającym świecie. To właśnie ta natura poszukiwacza, szperacza, sprawia, że nie przechodzi obojętnie obok złomowisk, składów rupieci, pchlich targów. Stara się z tych pozornie nieprzydatnych przedmiotów wydobyć duszę, zamienić w instrumenty, sprawić, by znaleziona puszka, stara szuflada, rozklekotany rower, nabrały nowego znaczenia, nowego życia. Przy odrobinie cierpliwości, gdy obdarzymy te przedmioty miłością, sprawiamy, iż pewnego dnia przemówią, zaszeleszczą, zaskrzypią, czasem cicho i delikatnie, czasem dynamicznie i głośno. Uprawia muzykę perkusyjną z wszystkich kontynentów. Miłość do świata rytmu sprawia, iż umiejętnie łączy ze sobą różnorodne kultury perkusyjne. Nie uznaje wszelakich uogólnień, generalizowania, szufladkowania, z tego też powodu ciężko mu nazwać swoją muzykę. Fascynuje go teatr perkusyjny, rzeźby muzyczne, konstelacje. Uwielbia anektować przestrzeń miejską i dostosowywać ją do potrzeb kreacji rytmu. Tak pojmowana muzyka perkusyjna doprowadziła do stworzenia GRUPY TAMTAMITUTU. Jak sam twierdzi „projekt ten niewątpliwie jest ukoronowaniem moich szalonych poszukiwań i licznych eksperymentów. Jest kwintesencją tego co we nim najlepsze.” Ścieżki, jakie go doprowadziły do tego projektu były kręte i często zwodnicze, niemniej dziś nie żałuje żadnego z podjętych wcześniej wyborów. TAMTAMITUTU to grupa taneczno-teatralna. Ich specjalnością są artystyczne pokazy taneczne z wykorzystaniem body painting i muzyki perkusyjnej granej na żywo. Przedstawienia bazują na umiejętnym połączeniu różnorodnych technik tanecznych, elementów teatru tańca i autorskich choreografii.

Termin: czwartek, 13 lutego 2014r, o godzinie 18:00
Miejsce: pub „Mikrofon” na ul. Matejki 8A.
Wstęp: 20zł, konieczna rejestracja na stronie www.biznesnaluzie.pl