Nagrają płytę dzięki crowdfundingowi? – Przedsiębiorczy jazzmani i raper

Nagrają płytę dzięki crowdfundingowi? – Przedsiębiorczy jazzmani i raper

8 sierpnia 2014 Wyłącz przez Krzysztof Tańcula
Reklama

W serwisie PolakPotrafi.pl wystartowała społecznościowa zbiórka-przedsprzedaż, która ma sfinansować nagranie i wydanie płyty Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Każdy (także Ty) może dorzucić kilka złotych i być częścią tego projektu. Przekazujący mniejsze kwoty otrzymają płytę, za większe można umieścić na płycie logotyp firmy, a nawet uzyskać prywatny koncert.

Projekt zostanie ufundowany, jeśli do 18:00 21.09.2014 otrzyma co najmniej 7000 zł wsparcia. Nagrodą za wpłatę 30 złotych jest otrzymanie albumu przed premierą w formie cyfrowej. Za conajmniej 40 złotych otrzymasz album w formie fizycznej (CD) i to przed jego oficjalną premierą.

Za ponadplanowe przekroczenie poziomu zbiórki, muzycy nagrają teledysk, a nawet wydadzą płytę w formacie analogowym (na winylu).

 

Naszym celem jest zebranie funduszy na nagranie i wydanie pierwszego albumu grupy. Wspólna praca i koncerty uświadomiły nam, że warto uwiecznić kompozycje Tomka Nowaka, teksty Skubiego, zmysł improwizacyjny członków zespołu i chemię, która wytworzyła się pomiędzy nami. Wierzymy, że łącząc klasyczne jazzowe instrumentarium z rapem i improwizacjami robimy coś, po co w Polsce sięga sie rzadko a nawet jeśli, to nie w formie płyt a raczej okazjonalnych występów. Poza wszystkim każdy członek bandu, to niepowtarzalna muzyczna indywidualność.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet

To projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce (Eskaubei) i muzykę świetnego trębacza (Tomek Nowak) znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack. Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny). Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji podanych w sposób nieskrępowany i nie mieszczący się w jakichkolwiek ramach. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty pozbawione banału.

Więcej o zbiórce, system wpłat na stronie: http://polakpotrafi.pl/projekt/eskaubei-i-tomek-nowak