Demoscena AMIGA w WDK Przypomną początki cyfrowej sztuki

Demoscena AMIGA w WDK Przypomną początki cyfrowej sztuki

1 października 2014 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

W sobotę, 4 października. o godz. 13:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (ul. S. Okrzei 7), odbędzie się druga impreza z cyklu „AMIGA – początki kultury w wersji cyfrowej” tym razem na temat retro animacji – tzw. demosceny. Wstęp jest wolny.

To drugie wydarzenie z cykl imprez kulturalnych poświęconych retro-platformie komputerowej AMIGA Cęść II poświęcona jest demoscenie, część I dotyczyła produkcji muzyki. Cały cykl odbywa się w ramach programu Dom Kultury+ „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne – Ty – Ja w WDK” i dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2014.

Wydarzenie ma przybliżyć szczególnie osobom niezaznajomionym ale też zainteresowanym, możliwości multimedialne komputerów klasy Amiga, w postaci projekcji tzw. demonstracji, czyli krótkich animowanych form filmowych generowanych komputerowo. Przewidywane są prezentacje krótkich form multimedialnych, w podziale na różne platformy AMIGA. Impreza może być szczególnie interesująca dla osób związanych zawodowo z informatyką, multimediami, branżą muzyczną oraz kreatywną. Organizatorzy szczegolnie zapraszają także studentów powiązanych kierunków studiów, którzy nie mogą pamiętać czasów multimedialnej amigowej rewolucji, na to unikatowe na Podkarpaciu wydarzenie kulturalne.

komputery-amiga-nostalgia-wdk-rzeszow-demoscena