Teatr MAAT Projekt 18. października na finale „M4” w Mielcu

Teatr MAAT Projekt 18. października na finale „M4” w Mielcu

14 października 2014 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

Spektakl tańca w sobotę, w piątek wernisaż wystaw i filmy dokumentalne w niedzielę – to główne wydarzenia finałowego weekendu 9. edycji projektu M4 – Moje Miasto Moje Miejsce RELACJE, organizowanego w Mielcu przez Stowarzyszenie Kulturalne JARTE.Plakat m4 2014 w mielcu w pazdzierniku„Relacje” wprowadzają nową formułę finału – z jednodniowego wydarzenia, mamy kulminacyjny weekend; a zamiast letniego pleneru, jesienne spotkania niezależne od urlopów i pogody.

Finałowy weekend rozpocznie się 17 października, o godz. 18, wernisażem wystaw Półprzewodnik oraz Miasto To Ludzie w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Chałubińskiego 6, na osiedlu Szafera w Mielcu.
Wystawa fotograficzna Półprzewodnik, to efekt czteromiesięcznej współpracy grupy warsztatowiczów z Filipem Springerem – pisarzem i fotografem. Zdjęcia, które będzie można zobaczyć na wystawie tworzą wspólną opowieść uczestników warsztatów o miejscu, w którym żyją – Mielcu.
Wystawa Miasto To Ludzie pokaże w różny sposób mielczan z pasjami, którzy, jako mieszkańcy są cenni i zasłużeni dla swojego miasta. Wystawę przygotowali warsztatowicze przy współpracy z Dorotą Majkowską – Szajer z krakowskiego Muzeum Etnograficznego. Wstęp wolny.

Spektakl tańca „Station de Corps” w wykonaniu Teatru MAAT Projekt, to atrakcja głównej części finału projektu M4. Pokaz będzie można zobaczyć 18 października, o godz. 18, w Sali widowiskowej Domu Kultury SCK w Mielcu. Na scenie publiczność będzie mogła zobaczyć Tomka Bazana, założyciela Teatru, razem z Patrycją Płanik i Pawłem Korbusem, znanym z warsztatów teatralnych poprzednich edycji M4.
Przed spektaklem tańca odbędzie się również krótki pokaz filmu dokumentującego 9. edycję M4 – RELACJE.
Bezpłatne wejściówki na spektakl można odebrać w kasie kina Galaktyka w Mielcu.

Weekendowy finał M4 zakończy się w niedzielę 19 października, o godz. 19, projekcją filmu dokumentalnego „6 Kroków” w małej sali kina Galaktyka. Swoją obecność i spotkanie z widzami zapowiedział twórca filmu Bartosz Dombrowski.
Wstęp wolny.

Program FInału M4 „Relacje”

17 / 10 / 14 g. 18
Wernisaż wystaw – Półprzewodnik i Miasto To Ludzie
Mielec, ul. Chałubińskiego 6, osiedle Szafera, budynek przychodni.
Wstęp wolny

18 / 10 / 14 g. 18
Spektakl tańca – Station De Corps
Teatr MAAT Projekt
Mielec, sala widowiskowa Domu Kultury SCK
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina Galaktyka

19 / 10 / 14 g. 19
Film „6 Kroków”
Gość: Bartosz Dombrowski
Mielec, mała sala kina Galaktyka
Wstęp wolny

Informacje na stronach: www.m4.mielec.pl, www.facebook.com/m4mielec

Inicjatywa M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce – RELACJE, IX edycja jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Podkarpackiego, Gminy Miejskiej Mielec oraz ze środków Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE pozyskanych z 1% podatku.