15.listopada turniej retro gier komputerowych – AMIGA w WDK

15.listopada turniej retro gier komputerowych – AMIGA w WDK

11 listopada 2014 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

W sobotę, 15. listopada 2014 r. o godz. 13:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, odbędzie się trzecia impreza z cyklu „AMIGA – początki kultury w wersji cyfrowej”. Wstęp jest wolny.

inicjatywa amiga wdk rzeszow 15 listopada plakatTo trzecia część cyklu imprez kulturalnych poświęconych retro-platformie komputerowej AMIGA, o których już informowaliśmy (tutaj). Po muzyce i animacjach, pora przyszła na gry.

Trzecia z imprez ma charakter warsztatowy. Odwiedzający będą mieli możliwość sprawdzenia swoich możliwości w turniejach gier AMIGA (gatunek tzw. gier platformowych). Przewidywane są nagrody oraz poczęstunek. Impreza może być szczególnie interesująca dla osób związanych zawodowo z informatyką, multimediami, branżą muzyczną oraz kreatywną, a szczególnie dla osób zaangażowanych w proces tworzenia gier. Organizatorzy zapraszają także studentów, dla których warsztaty będą swoistą leksją historii, na to unikatowe na Podkarpaciu wydarzenie kulturalne.

Cały cykl odbywa się w ramach programu Dom Kultury+ „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne – Ty – Ja w WDK” i dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2014.