Nowe prawo konsumenckie i skuteczna windykacja należności – darmowe seminarium w Rzeszowie

Nowe prawo konsumenckie i skuteczna windykacja należności – darmowe seminarium w Rzeszowie

17 marca 2015 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

25 marca br. w Rzeszowie w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie bezpłatne seminarium „Nowe prawo konsumenckie i skuteczna windykacja należności”. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa podkarpackiego zapraszają Pracodawcy Lubelszczyzny „Lewiatan”.

seminarium-rzeszow-lewiatan-prawa-konsumenta-windykacja

Seminaria poprowadzą doświadczeni prawnicy z Kancelarii Radcy Prawnego Marcin Buczyński.

Ramowy program spotkania 

Część poświęcona zagadnieniom z zakresu nowego prawa konsumenckiego

 • 10.00-11.30 Konsekwencje nowej ustawy o prawach konsumenta – wprowadzenie
  Nowe obowiązki przedsiębiorców w ramach umów zawieranych z konsumentami
  Sprzedaż przez Internet
 • 11.30-11.45 Przerwa kawowa
 • 11.45-13.15 Odpowiedzialność sprzedawcy za towar konsumpcyjny w świetle nowej ustawy
  Podsumowanie – otwarta dyskusja, konsultacje
 • 13.15-13.45 Obiad

Część poświęcona zagadnieniom z zakresu skutecznej windykacji należności

 • 13.45-15.15 Prewencja – Windykacja przedsądowa – Postępowanie sądowe
 • 15.15-16.45 Postępowanie egzekucyjne, Odpowiedzialność małżonków za długi. Nieskuteczna egzekucja należności – co dalej?

Coraz więcej polskich firm boryka się z problemem niesolidnych kontrahentów: przeterminowane płatności stają się codziennością. Dla wielu firm jedynym rozwiązaniem jest korzystanie z usług firm windykacyjnych lub dochodzenie swoich praw przed sądem. W każdej sytuacji jest to proces długotrwały, do którego należy wcześniej odpowiednio się przygotować. Podczas seminarium przedstawimy w sposób praktyczny prawne aspekty windykacji, od działań prewencyjnych, związanych z weryfikacją wiarygodności potencjalnego kontrahenta, poprzez działania na etapie windykacji przedsądowej, skończywszy na zagadnieniach windykacji sądowej.

Od 25 grudnia 2014 r. obowiązuje nowa ustawa o prawach konsumenta, która wprowadza szereg zmian dotyczących obrotu konsumenckiego, m.in. w zakresie rękojmi i gwarancji. Niedostosowanie procedur sprzedażowych do nowych wymogów może skutkować negatywnymi konsekwencjami dla przedsiębiorców. Dlatego warto poznać zmienione przepisy i odpowiednio dostosować swoją działalność do nowych wymagań. W ramach seminariów zaprezentujemy m.in. kwestie związane z zawieraniem umów z konsumentami i nowych zasad sprzedaży prowadzonej za pośrednictwem Internetu.

Seminarium organizowane jest w ramach projektu „Dobre kadry szansą na innowacje”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Seminarium odbędzie się 25 marca br. w Rzeszowie, Hotel Prezydencki, ul. Podwisłocze 48.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Zgłoszenia, na formularzu http://www.dobrekadry.info/assets/upload/files/formularz__Rzeszów_25_03.pdf
należy kierować na adres e-mail (skan formularza): [email protected]
Strona internetowa projektu: www.dobrekadry.info