Na własną rękę walczą z oszustami i stygmatem dłużnika

Na własną rękę walczą z oszustami i stygmatem dłużnika

24 maja 2015 Wyłącz przez Krzysztof Tańcula
Reklama

pulapka finansowa oszusci dlugi stowarzyszenie poszkodowanych majątkowoW Rzeszowie powstaje Stowarzyszenie, które ma pomóc w walce z oszustami „w białych kołnierzykach”. Wesprą poszkodowanych majątkowo oraz nauczą finansowej samoobrony. Szykują już książkę i programy pomocy poszkodowanym – poznaj te plany!

Kto staje się ofiarą oszustów majątkowych?

Oszuści wykorzystują też przymusową sytuację tych potrzebujących, więc oszukanym może być zarówno osoba fizyczna, która popadła w spiralę zadłużenia (np. przez utratę pracy) jak i przedsiębiorca, który prowadzi firmę i sytuacja rynkowa zmusiła go do zorganizowania dodatkowego kapitału lub np. związał się z niewłaściwym partnerem biznesowym czy kontrahentem

Jakie cele stawia sobie Stowarzyszenie Edukacji i Wsparcia Poszkodowanych Majątkowo?

  1. Celem nadrzędnym Stowarzyszenia jest przeciwdziałanie praktykom lichwiarskim, przestępstwom ekonomicznym, poprawa sytuacji ofiar tych przestępstw oraz prawa związanego z tymi problemami w Polsce.
  2. Kreowanie postaw proedukacyjnych, prorozwojowych i proaktywnych
  3. Aktywizacja zawodowa osób poszkodowanych
  4. Pomoc i doradztwo prawno-ekonomiczne ofiarom praktyk lichwiarskich i innych przestępstw ekonomicznych.

Powalczą z lichwiarstwem i stygmatem „dłużnika”

Ofiary bezwzględnych działań przestępców ekonomicznych często pozostają z tym same, ponieważ społeczeństwo odsuwa się od nich jako że są dłużnikami, odwiedza ich komornik, mają zajęte kąta i systematycznie odwiedzają Sądy, Policję czy Prokuraturę. W kwestii długu, to często jest to „wyrok dożywotni” ponieważ wyplątać się z sideł prawnych zastosowanych przez lichwiarzy jest bardzo ciężko.

W przygotowywaniu jest książka, pod roboczym tytułem „Oszust doskonały”, która opisuje mechanizmy stosowane przez oszustów i przykłady ich działania zebrane z całej Polski. Będą w niej przypadki wyłudzeń o „mniejszej” skali oraz przejęcia całkiem dużych biznesów. Książka dodatkowo zawierać będzie opinie prawne osób zawodowo zajmujących się walką z tymi przestępstwami oraz porady jak zabezpieczać się – na co zwracać uwagę. Książka dostępna będzie w całej Polsce w księgarniach i sieciach handlowych.

Zaciekawimy pozycją tysiące osób i firm poprzez obecność w mediach oraz promocję ukazującą skalę problemu w nietypowy sposób

– zapowiada prezes Waldemar Ruszel i zachęca do kontaktu potencjalnych sponsorów publikacji i patronów Stowarzyszenia.