[Potwierdzone] Galerię AVIATOR w Mielcu przejmuje Leclerc

[Potwierdzone] Galerię AVIATOR w Mielcu przejmuje Leclerc

6 lutego 2016 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

[Aktualizacja: Agencja Reuters podała we wtorek 9.lutego, że podpisano umowę sprzedaży obiektu spółce Pergranso Sp z o.o, czyli operatorowi nieruchomości E.Leclerc w Polsce. Dowiadujemy się więcej – czytaj dalej!]

Listę sklepów publikujemy tutaj: Jakie sklepy w Galerii Navigator

Zbliża się rozwiązanie problemów spółki Rank Progress, właściciela budowanej w Mielcu Galerii AVIATOR. Ta inwestycja ma zostać odsprzedana francuskiej sieci Leclerc za 60* milionów złotych – podała w piątek Polska Agencja Prasowa.

aviator galeria w mielcu zostanie dokończona przez leclerc

Wizualizacja Galerii Aviator – fot mat. firmy

Rank Progress jest bardzo blisko sprzedaży inwestycji w Mielcu, jak poinformowało PAP, powołując się na źródło zbliżone do transakcji. Sprawa ma zostać załatwiona w przeciągu najbliższych dni.

Problemy z mielecką inwestycją pojawiły się w 2015 roku, kiedy wstrzymano prace na terenie budowy, wraz z przyległą ulicą, a jej naprawy podjęło się Miasto.

Kwota transakcji zbliżona jest do wielkości umowy z wykonawcą budowy. Podpisane w marcu zlecenie 2015 opiewało na 56 milionów złotych, środki powinny zatem wystarczyć na pokrycie kosztu finalizacji budowy.

 

* [ AKTUALIZACJA REUTERS – 9.lutego:] Reuters podaje wyższą (niż krążyła poprzednio) kwotę inwestycji – ponad 67,3 milionów złotych.

Spółka Pergranso jest oficjalnym zarządcą nieruchomości E.Leclerc w Polsce – jak widzimy na stronie www tej sieci (poniżej zrzut ekranu):

progranso spolka leclerc kupil aviator mielec

Najemcy AVIATORa zostaną właścicielami?

O problemach inwestycji mówiono w kontekście problemów firmy w skali całego kraju, zatem wycofanie się ze skończenia tej Galerii nie musiało wynikać z problemów wyłącznie z tą inwestycją. Pojawiały się jednak informacje o wycofaniu się najemcy strefy kinowej.

W grudniu 2015 r. podpisano umowę sprzedaży gruntu o łącznej powierzchni 2,87 ha z Leroy-Merlin Inwestycje za 15,5 mln zł netto.

Galeria AVIATOR w Mielcu, której budowy podjął się Rank Progress, miała mieć całkowitą powierzchnię 34 tys. m kw., oraz 25 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu. Czekamy na informacje w jakim kształcie zostanie dokończona.