[Przekaż rodzicom!] Dzieci odchowane? Teraz Karta Dużej Rodziny też się należy!

[Przekaż rodzicom!] Dzieci odchowane? Teraz Karta Dużej Rodziny też się należy!

6 stycznia 2019 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

Z początkiem 2019 roku poszerzono grupę rodzin uprawnionych do otrzymania zniżek i korzyści z Karty Dużej Rodziny o te, które kiedykolwiek wychowywały 3 i więcej dzieci (niezależnie od tego, w jakim obecnie są wieku).
karta dużej rodziny lista podkarpackie

Do tej pory Kartę wydawano tylko rodzinom, których minimum trójka dzieci jest niepełnoletnia.

Co to jest Karta Dużej Rodziny dla dorosłych?

Karta Dużej Rodziny to dokument dający zniżki na oferty zarówno państwowych instytucji, jak i prywatnych firm. Dotyczy rodzin wielodzietnych, rozumianych jako 3+, czyli z trojgiem lub większą liczbą dzieci.
Dzięki karcie mają możliwość tańszego korzystania np. z ofert instytucji kultury, sklepów, środków komunikacji, punktów usługowych, ośrodków sportowych i rekreacyjnych będących partnerami Karty. To obniża koszty codziennego życia.

Od 2018 roku Karta dużej rodziny występuje także w wersji elektronicznej na urządzenia mobilne. Ta aplikacja pomaga namierzyć usługi dostępne w okolicy, co przydaje się np. podczas wyjazdów wakacyjnych.

Lista partnerów Karty Dużej Rodziny:

Jest na stronie www: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr

Na Podkarpaciu to blisko tysiąc punktów (dokładnie 958) honorujących KDR. Na przykład stacje ORLEN, kasy biletowe kolei, busów czy komunikacji miejskich, kina (jak Cinema3D w Mielcu i Helios w Rzeszowie), sklepy oraz rachunki, jak np. za telefon – sieci Play, Orange i T-mobile.

Kiedy? Od zaraz, wyrobienie karty może potrwać
Gdzie? Urząd gminy (miasta) lub online: empatia.mrpips.gov.pl
Koszt? Za darmo, uprawnienie do zniżek