Fundacja z Mielca rozkręci warszawskie innowacyjne firmy?

Fundacja z Mielca rozkręci warszawskie innowacyjne firmy?

16 stycznia 2019 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

Fundacja PRZEkarpacie z Mielca walczy o kontrakt na obsługę i poprowadzenie tzw. akceleratora startupów finansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa. O zlecenie na wsparcie firm w 2019 roku warte ponad ćwierć miliona złotych walczy z pięcioma innymi podmiotami – ich oferty przeszły pozytywnie półmetek oceny.

inkubator przedsiębiorczości Smolna Warszawa

400 tysięcy złotych na wsparcie startupów

Miasto St. Warszawa od 5 lat finansuje programy akceleracyjne, w poprzednich latach kwotą przekraczającą pół miliona złotych, w tym roku będzie to maksymalnie 400 tysięcy. Poprzednio przeprowadzono „Warsaw Booster” dla rozwiązań z obszaru finansów (fintech), jeszcze wcześniejszy cykl nazywał się WAW.ac. Obie marki aplikują także w tym roku.

akcelerator startup podkarpackie

Projekt może być realizowany w przestrzeniach udostępnianych przez warszawski magistrat, głównie Centrum Przedsiębiorczości „Smolna”, które oferuje tzw. coworking – możliwość taniego podnajęcia pojedynczych biurek do pracy oraz sal konferencyjnych.
Organizator zobowiązany będzie do zorganizowania na zakończenie tradycyjnej prezentacji (pitch) – Demo-Day, a także zorganizowania wyjazdu z takim pokazem na konferencję zagraniczną.

PRZEdsionek doprowadzi do konsumentów?

Propozycja fundacji z Mielca pt. „PRZEdsionek – program rozwojowy dla startupów B2C” zakłada rekrutację 30 zespołów z pomysłami lub gotowymi rozwiązaniami kierowanymi do osób fizycznych. W projekcie nastąpi podział zespołów na trzy ścieżki tematyczne, w zależności od planów rozwoju i sposobów szukania finansowania: inwestora zagranicznego, crowdfunding (finansowanie społecznościowe) lub rozwój poprzez intensywną sprzedaż, z nastawieniem na pozyskanie partnerów-dystrybutorów.

Nasz program wyróżniają innowacje, jak startup-standup, czyli przemaglowanie pomysłodawców przez kurs występów kabaretowych, którym chcemy poprawić ich przebojowość i pomóc pokonać tremę. Do współpracy zaprosiliśmy  znanych w branży mentorów i szkoleniowców. Ostatnio namnożyło się programów dla B2B i np. zastosowań wynalazków w przemyśle, więc postawiliśmy na ofertę wsparcia dla B2C i zapewnienia im rozgłosu – powiedział Krzysztof Tańcula, prezes Fundacji.

Kiedy coś dla startupów z Podkarpacia?

Fundacja nie wyklucza kolejnych działań także w regionie.

Program pod marką PRZEdsionek chcemy adaptować także w naszym województwie i jesteśmy otwarci na współpracę z tutejszymi samorządami i instytucjami, zapraszamy do kontaktu. – dodaje Tańcula.

Wyniki konkursu poznamy zapewne jeszcze w styczniu i pojawią się pod adresem:

http://ngo.um.warszawa.pl/otwarte-konkursy/miejski-program-akceleracyjny