Newsweek: Krosno najbardziej przyjazne dla biznesu

Newsweek: Krosno najbardziej przyjazne dla biznesu

5 maja 2011 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

W najnowszym numerze tygodnika „Newsweek” znajdujemy ranking, w którym wytypowano najlepsze miasta pod względem klimatu dla firm. Absolutnym liderem okazało się podkarpackie Krosno, a na 53. miejscu uplasował się Mielec.

Ranking Newsweeka - miasta przyjazne dla firm

Kliknij, aby powiększyć - fot. Newsweek

Pod uwagę wzięto m.in. infrastrukturę, a także obciążenia i udogodnienia dla przedsiębiorców tworzone przez samorządy. Jak mówi podsumowanie artykułu, większe miasta miały przewagę związaną z połączeniami – transportem i infrastrukturą właśnie, w czym – jak czytamy na stronie lidera rankingu:

” pomimo tego, że jeśli chodzi o infrastrukturę to zachód zdecydowanie bije nasz region na głowę.”

Dalej cytowany jest już Newsweek: „Tym większe brawa, że mimo to krośnieńskim czy zamojskim samorządowcom udało się stworzyć oazy dla biznesu. W ostatnich wyborach samorządowych prezydenci obu miast wygrali w cuglach z kontrkandydatami i pełnia tę funkcję kolejną kadencję”

Warto dodać, że wysoko w tabeli pojawiły się także pobliski Tarnów (6.) i Zamość, a także kilka małych miast jak Dąbrowa Górnicza czy Nowy Sącz, co dowodzi prawdziwości poglądu autora, że „metropolie dostały baty od średniaków”.

Na takim tle tym bardziej cieszą miejsca Krosna i Mielca – gratulujemy!

Źródło: http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/newsweek_biznes/uroki-prowincji,76047,1

Na koniec pozostaje zastanowić się jeszcze na ile te wyniki pomogą przyciągać przedsiębiorców do naszych „oaz” i na ile zainspirują się sukcesem Krosna włodarze innych podkarpackich miast? – Jak myślicie?