3 podkarpackie firmy wyróżnione w rankingu Deloitte Technology Fast50

3 podkarpackie firmy wyróżnione w rankingu Deloitte Technology Fast50

29 października 2012 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

W najnowszym rankingu firm technologicznych najszybciej rozwijających się w Europie Centralnej znalazło się najwięcej firm polskich (36). Jego twórcy – firma doradcza Deloitte – zwrócili uwagę na 3 firmy z Podkarpacia – to Ideo, Meble.pl i Fabryka e-biznesu. Wyróżnienie daje szereg korzyści, m.in. podniesienie renomy, uzyskanie porównywalnego miernika sukcesu, szansa na rozwinięcie biznesowych relacji, wymiany doświadczeń, a także ułatwia rekrutację pracowników i pomaga zwiększyć zainteresowanie mediów.

Fabryka e-biznesu otrzymuje nagrodę Deloitte Fast rising stars - Kamil Zagórowski (z lewej) i Mateusz Zych (z prawej).

Fabryka e-biznesu otrzymuje nagrodę Deloitte Fast rising stars – Kamil Zagórowski (z lewej) i Mateusz Zych (z prawej).

W głównym zestawieniu (50 firm) jest tylko jedna firma podkarpacka. Jak przed rokiem, to Ideo Sp. z o.o. z Rzeszowa, z branży internetowej. Spółka uplasowała się na 38. miejscu, jej wzrost wyniósł 331% (W ubiegłorocznej edycji rankingu miejsce 10, wykazując wzrost o 1423%). Główna lista 50 firm mierzona jest wg wzrostu kalkulowanego za lata 2007 – 2011.

Biznes technologiczny ma wschodzące gwiazdy w Polsce wschodniej

Raport Deloitte przedstawia także osobną listę 10 firm, które zwracają uwagę równie dynamicznym wzrostem, jednak w oparciu o krótszą historię ich biznesu (wzrost kalkulowany jest od 2009 roku). Wśród nich, z Podkarpacia, znajdujemy:

na miejscu 3. Meble.pl S.A. (432% wzrost)

i 10. Fabryka e-biznesu Sp. z o.o. (149% wzrost).

Warto dodać, że główną 50kę zamyka lubelska CompuGroup Medical Polska Sp. z o.o., producent oprogramowania, ze wzrostem o 232% – taki wzrost należało odnotować, by znaleźć się w głównym zestawieniu.

Ranking Deloitte Technology Fast 50 Central Europe identyfikuje najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne na podstawie tempa wzrostu rocznych przychodów operacyjnych (minimum jest 50 tys. euro rocznie). W naszym regionie w programie uczestniczą firmy z 17 krajów: Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Albanii, Macedonii, Mołdawii, Czarnogóry i Litwy.

Gratulujemy!