Lublin:24.10 startują spotkania przedsiębiorców „LubCamp”

Lublin:24.10 startują spotkania przedsiębiorców „LubCamp”

17 października 2012 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

ikona logo LubCamp barcamp Lublin24.października w Lubelskim Domu Kultury pierwsze spotkanie z nowego cyklu „LubCamp”. Ich formuła – 'barcamp’ – oznacza spotkanie po godzinach pracy, w nieformalnej atmosferze i łączy prezentacje z nawiązywaniem kontaktów. Gośćmi tej edycji będą Maciej Maciejowski, Agnieszka Oleszczuk – Widawska i Maciej Sikora.

  • Maciej Maciejowski, od 20 lat w Internecie , rozwijał największy portal w Polsce (Onet) a aktualnie prowadzi działalność doradczą dotyczącą strategii marketingu produktowego. Aktywnie zaangażowany w rozwój przedsiębiorczości internetowej. Pisze bloga pod adresem Moonopol.pl.
    Temat prezentacji: Przedsiębiorstwo 2.0
  • Agnieszka Oleszczuk – Widawska, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Współtwórca Evenea.pl oraz wykładowca Event marketingu i Marketingu internetowego w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie. Trener umiejętności miękkich z kilkuletnim doświadczeniem.
  • Maciej Sikora, jest właścicielem firmy BossByte aplikacje internetowe oraz programistą webowym od około 5 lat, ostatnio czynnie zaangażowany w tematykę gier internetowych technologii HTML5.
    Temat prezentacji: HTML5 jako przyszłość gier internetowych.

Celem nowego, lubelskiego barcampu jest rozwój przedsiębiorczości, tworzenie lokalnych inicjatyw, zaangażowanie we wspólne projekty biznesowe oraz wspieranie technologicznych rozwiązań. Zamiarem organizatorów jest także kreowanie wśród ludzi młodych właściwego podejścia do prowadzenia własnego biznesu. Co miesiąc gościć będą osoby ze środowiska internetowego, pozwolą uczestnikom nawiązywać nowe kontakty biznesowe oraz zdobywać wiedzę na temat skutecznego wejścia na rynek pracy. LubCamp jest ukierunkowany zarówno na rynek lubelski jak i ogólnopolski.

Kiedy: Środa 24 października godzina 17.00-20.00 (później również AfterParty)
Gdzie: Dom Kultury, ul. Krakowskie Przedmieście 19
Wstęp: wolny, wymagana wcześniejsza rejestracja na stronie www.lubcamp1.evenea.pl (rejestracja już ruszyła). Welcome drink/napój gratis.

Ilość inicjatyw w Lublinie wyraźnie wzrasta, to już druga, obok LublinIT (obecnie włączona w ogólnopolskie spotkania Next Fresh) seria spotkań barcampowych w tym mieście. Mam jednak wstępną informację, że i w Rzeszowie jeszcze przed końcem roku odbędzie się podobna impreza.