Wprowadzisz terminal kart płatniczych w 2015 roku? Intercharge spada do 3 promili

Wprowadzisz terminal kart płatniczych w 2015 roku? Intercharge spada do 3 promili

22 grudnia 2014 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

intercharge 2015 obnizona biedronka karty platnicze terminalObniżona opłata intercharge 0,3 % będzie obowiązywała od 1.stycznia 2015. Już w lipcu została zmniejszona do 0,5 procenta. Jest to pokłosie decyzji na szczeblu Unii Europejskiej. Długo wyczekiwana przez klientów sieć Biedronka skorzystała, a jak będzie z Twoją firmą?

Intercharge to jeden z głównych elementów kosztu użytkownika terminala (sprzedawcy), którymi ostatecznie obciążają konsumentów podwyższając ceny towarów. Łącznie te opłaty mogły wynosić nawet 2 procent transakcji, w czym obok opłat „procesingowych” i marży agenta rozliczeniowego, sam intercharge wynosił nawet 1,2-1,3 procent kwoty zakupu. Teraz, w wyniku zmian w regulacjach UE zaczął spadać, podobnie jak opłaty za roaming połączeń telefonicznych.

Pół miliarda „w plecy” albo psikus klientom banków

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wskazuje na podstawie swoich badań na tysiącu firm, że tylko kilkanaście procent firm poczuło korzyść z tych zmian. Według innych badań (Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego) o zmniejszeniu opłat słyszała jedynie nieco ponad połowa właścicieli. Straty sektora, według szacunków Związku Banków Polskich mogą przekroczyć pół miliarda złotych. Dlatego klientów banków co rusz spotykały skoki w opłatach za karty.

karty platnicze treminal intercharge 2015 oplatyOsłodą problemu dla operatorów jest wydłużenie z 3 do 5 lat okresu niedziałania limitu na intercharge, natomiast tylko dla operatora wchodzącego na rynek. Ma to się przyczynić do rozwoju rodzimych rozwiązań. Czeka nas fala kartowych operatorów wirtualnych, jak w przypadku telefonii komórkowej?

Źródło: http://www.forbes.pl/prezydent-podpisal-nowele-interchange-spadnie-do-0-3-procent,artykuly,187653,1,1.html#fp=frb  http://www.forbes.pl/obnizka-interchange-tylko-w-teorii,artykuly,179186,1,2.html