Drony, beacony i praca od zaraz – Dzień Nowych Technologii w WSIiZ

Drony, beacony i praca od zaraz – Dzień Nowych Technologii w WSIiZ

15 stycznia 2015 Wyłączono przez Krzysztof Tańcula

Zarządzanie projektami programistycznymi, techniczne aspekty wdrażania czujników-beaconów, tworzenie grafiki do gier komputerowych – te tematy poznali studenci podczas Dnia Nowych Technologii, który odbył się 15 stycznia w WSIiZ. Ogłoszono też nową specjalność magisterskiej informatyki – „grafika w rozrywce cyfrowej”.

wsiz dron beacon kierunek gry programowanie grafika ciscoUczelnia zaprosiła na warsztaty wysokiej klasy specjalistów. Byli to m.in. przedstawiciele Witchcraft Studios, Pilkington Automotive Poland, Sintra Consulting Poland, CI Games Team Rzeszów i Cisco Systems Poland.

Czujniki typu „Beacon” – przyszłość Internetu?

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty „Techniczne aspekty wdrażania beaconów”, które poprowadził przedstawiciel firmy Witchcraft Studios Sp. z o.o. Beacon to urządzenie komunikujące się ze smartfonem przez bluetooth. Mogą wysyłać określone komunikaty lub aktywować rozmaite funkcje w telefonach. Urządzenie może działać na niskim poziomie baterii przez bardzo długi okres czasu, nawet kilka lat. Studenci uczyli się, jak wdrażać tę technologię w praktyce.
Kulisami funkcjonowania dużej firmy podzielili się Kinga Maćkowska, specjalista ds. rekrutacji i szkoleń oraz Piotr Pierzchała, kierownik zespołu SAP Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. Opowiedzieli  o spajających korporacje systemach informatycznych w prezentacji „Systemy IT w produkcji z wykorzystaniem programu SAP”.

Zapanują nad technologią przyszłości?

Michele Barbagli, Andrea Grassi z firmy Sintra Consulting Poland uczyli studentów zaawansowanych technik programowania i zarządzania projektami programistycznymi. Warsztat ten cieszył się największym zainteresowaniem. Włoska firma informatyczna wchodząca na polski rynek zatrudniła kilku studentów i absolwentów WSIiZ.
.
W prezentacji „Tworzenie assetów graficznych na potrzeby gier komputerowych” Paweł Dziągwa z firmy CI Games (partner kierunku informatyka) przekonywał, że nauka na specjalności związanej z grami to dobre rozwiązanie na kształtowanie ścieżki zawodowej.

Uczą się przez zabawę, dostaną pracę od ręki

Dzień Nowych Technologii był też okazją do zaprezentowania uczestnikom możliwości zatrudnienia w firmie Cisco Systems Poland Sp. z o. o. Po prezentacji przeprowadzonej przez pracownika firmy, absolwenta WSIiZ, Andrii Kerez’a – „Voice over IP – trendy technologii VoIP” – odbyło się spotkanie rekrutacyjne Cisco, firma zbierała podania.
Podczas Dnia Nowych Technologii studenci nie tylko się uczyli –

– Dzięki naszym studentom ze startupu CERVI, członkom Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych, zorganizowaliśmy strefę rozrywki – był pokaz dronów, można było sterować robotem przy pomocy kinect i zagrać na symulatorze dronów

– mówi Barbara Leśniak, Kierownik Biura Karier WSIiZ, które zorganizowało wydarzenie.