W co zainwestował InnoFund? – Zobacz 10 wspaniałych firm

W co zainwestował InnoFund? – Zobacz 10 wspaniałych firm

15 lipca 2014 Wyłącz przez Krzysztof Tańcula
Reklama

Konferencją 11.lutego zakończono projekt „InnoFund – kapitał na innowacje”, który stworzył Fundusz InnoFund działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Do Funduszu zgłoszono 350 pomysłów, a ten finalnie powołał 10 nowych spółek, a więc zrealizowano 10 najlepszych pomysłów biznesowych – zobacz jakie!

Czyżewska innofund startup konferencja wsizW przeciągu trwania projektu zorganizowano kilkanaście wydarzeń, sesji mentorskich, także kilka edycji warsztaów TECHNO – dających praktyczne umiejętności pomysłodawcom innowacyjnych przedsięwzięć (także mieliśmy przyjemność wziąć w nich udział). Przedstawiciele Funduszu pojawiali się także na innych wydarzeniach biznesowych, jak OpenCoffee czy BiznesNaLuzie.

W jakie startupy-spółki zainwestował fundusz InnoFund?

Fotomapy.eu – wykonuje i dostarcza dokładne, zawsze aktualne ortofotomapy i modele przestrzenne (DSM) przy użyciu małych samolotów bezpilotowych. Zbierane dane usprawniają zarządzaniu pracami budowlanymi, rolnictwo, składowanie odpadów, bezpieczeństwo hydrologiczne, planowanie zasięgu nadajników telekomunikacyjnych oraz transportu obiektów ponadwymiarowych.

Air Jump System – o której już pisaliśmy w portalu.

Crowdangels – serwis umożliwiający każdemu inwestowanie – teraz udziałowcem w nowych projektach biznesowych może zostać każdy – opisaliśmy w 2014 roku jako „wiosnę inwestowania społecznościowego”. Jak przedstawia Fundusz, umożliwi „pozyskiwanie finansowania projektów biznesowych, spółek we wczesnej fazie wzrostu (start up oraz seed) jak i dla dojrzałych firm, które będą potrzebowały kapitału na rozwój”

MobiTouch sp. z o.o. jest to młoda, dynamicznie rozwijającą się firmą, która skupia wokół siebie pasjonatów z różnych dziedzin szeroko rozumianej informatyki. MobiTouch realizuje usługi z obszaru technologii mobilnych. Dostarcza aplikacje marketingowe na zamówienie dostosowane odpowiednio do profilu działalności firmy. Więcej na stronie www.mobitouch.net

LAMODE.INFO to z jednej strony platforma do komunikacji z konsumentami i profesjonalistami z branży modowej i pokrewnych. Z drugiej strony pretekst/punkt wyjścia do inicjowania różnych działań bezpośrednich poza portalem związanych z budowaniem wizerunku osób oraz marek premium i luksusowych na rynku polskim. www.lamode.info

Booke spółka z o.o. proponuje ciekawy produkt informatyczny dla czytelników tradycyjnych papierowych książek.

Booke to aplikacja mobilna asystująca czytelnikowi drukowanej publikacji. Użytkownik, skupiony na lekturze, będzie wydawał za pomocą komend głosowych polecenia dotyczące przeprowadzenia konkretnych działań na znajdującym się przed nim tekście drukowanym.

„Booke pozwoli czytać tradycyjne książki z użyciem najlepszych funkcji ebooka, dostępnych za pomocą komend głosowych Twojego smartphona: wyszukiwanie, kopiowanie, dodawanie i współdzielenie własnych treści, zupełnie jak w ebooku. Wystarczy powiedzieć do telefonu: „Onufry Zagłoba – szukaj!” i w odpowiedzi otrzymasz numery stron w książce, na których występuje podana fraza. Szybko i łatwo zapamiętasz cytat – mówisz: „strona 5, paragraf 3 – kopiuj!” i – proszę bardzo – fragment ląduje w wybranej przez ciebie aplikacji.”

Aby rozpocząć czytanie z Booke, użytkownik poda unikalny kod książki (ISBN), a aplikacja będzie łączyć się z bazą książek umieszczoną na serwerach i stamtąd pobierać na tej podstawie informacje i przeprowadzać niezbędne dla użytkownika działania. Booke nawiązuje do idei „internet of things” – przedmioty użytkowe, w tym przypadku książki i inne publikacje drukowane, pozostają w swej istocie dla użytkownika niezmienione, ale zyskują nowy wymiar w postaci niezwykłych funkcji cyfrowych.
Zapraszamy na landing page Booke (booke.co)

Efneo spółka z o.o. oferuje produkty do rowerów – przekładnię oraz wolnobieg. Stworzona prze firmę przekładnia jest alternatywą dla poprzedniej przerzutki. Produkt ten jest unikalny na skalę światową i jest chroniony dwoma międzynarodowymi zgłoszeniami patentowymi oraz pięcioma wzorami użytkowymi. Wolnobieg spółki Efneo jest alternatywą dla tradycyjnego wolnobiegu. Produkt pozbawiony wszystkich wad tradycyjnego wolnobiegu rowerowego oraz chroniony międzynarodowym zgłoszeniem patentowym

www.efneo.com

Appcreate spółka z o.o., której jednym z najważniejszych i podstawowych celów strategicznych firmy jest wypełnienie zidentyfikowanej niszy rynkowej i rozwój rozwiązań w branży mobilnej.

Spółka dostarcza efektowne i użyteczne aplikacje mobilne na platformy: iOS, Android, Windows Phone, Windows 8.

primeMotion to przedsiębiorstwo oferujące rewolucjonizujące, innowacyjne rozwiązania informatyczne, wspomagające proces komunikacji użytkownika z komputerem. Firma zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych technologii, wykorzystujących naturalne interfejsy użytkownika (NUI). Dzięki współpracy z interdyscyplinarnymi zespołami naukowymi oferowane są kompleksowe rozwiązania oparte na sensorach ruchu dla sektora medycznego, biznesowego i edukacji.

Drugim obszarem działalności firmy jest e-learning. Za pomocą platformy e-learningowej klientom udostępniane są materiały różnorodnych treści: materiały autorskie z zakresu obsługi zakupionego produktu oraz materiały przygotowane na bazie treści dostarczonych przez klienta. Rozwiązania wdrażane są w placówkach naukowo-dydaktycznych, na rynku firm komercyjnych oraz w instytucjach szkoleniowych. www.primemotion.pl